top of page

ONLINE KURZ PO PORODU

POMŮCKY

Pomůcky jsou od slova pomáhat a tyto, které v kurzu i lekcích pro klienty v online sekci používám, vám budou dlouho dělat skvělou službu.

Ano, zvládli bychom cvičit bez pomůcek, ale když jsou pomůcky na cvičení nejen po porodu vhodně zvolené, dokážou nahradit práci terapeuta nebo maséra. Doplňte si svou výbavu.

Mám pro vás skvělá doporučení. 

Eliška Lechnerová - video (4)_edited.png
všechny.jpg
easygrip.jpg

Relaxační míček

Relaxační míček Easy grip s oblými masážními výstupky si prostě zamilujete!  Je nezaměnitelný a má skvělé víceúčelové použití na autorelaxaci celého těla. Automásaž míčkem redukuje stres a uvolňuje napětí fascií a svalů, podporuje regeneraci při sportovní a pohybové zátěži. Snadno se balí na cesty a je s vámi rád kdekoli. Podpoří skvěle vaši práci v kurzu a jednotlivých lekcích. Je možné je dofouknout. Bez něj se v kurzu neobejdete. Můžete vybírat ze 6 barev :-)

Terapeutický míč

Pokud doma máte nějaký overball může vám postačit. V případě, že zatím žádný nevlastníte, najdete zde doporučení na takový, který poskytuje tělu dostatečnou a zároveň jemnou odezvu. Ne každý overball toto splňuje! Míč o průměru 20-24cm je vhodný pro cvičení, relaxaci a posílení, ideální pro navedení pohybu. Příjemný a odolný materiál, drží spolehlivě tvar. Skvělý pro práci s pánevním dnem a rozpohybování pánve, nácvik dechu. Poskytuje jemnější a přesnější odpověď zpět do těla.

Copy of Unnamed Design.png
madeinegypt-ca-46g2RzaaxJ0-unsplash.jpg
cvičení po porodu rucniky

Froté ručníky

Ručník je skvělá pomůcka. U většiny z nás je nutné vypodložení hlavy. S jeho pomocí umíte vytvořit správný impuls tam, kde potřebuje dát pozornost. Pomůže vám také s uvolněním částí těla, kde chybí pohyb tkání po sobě. Zároveň dokáže posloužit jako pomůcka pro kompenzaci a dorovnání tam, kde zatím chybí pružnost nebo délka svalů. Klíčové je, aby to byl froté ručník. A nejlepší trochu jako drátěnka, nic ze sušičky. Tady měkoučký ručník nepotřebujete. :-)

MÁTE DOMA - PŘIPRAVUJEME

Židle

Každý ji máme doma. Většinou je považována za něco, co využíváme nesprávně víc než je třeba. Sed není naší přirozenou polohou. Ale když už je, tak je třeba si z ní udělat pomocníka pro každý den. Využijete pro práci s celým tělem, objevíte, že se dá cvičit na židli a nikdo si toho nemusí ani všimnout. Navíc se na židli připravujete na pozice v navazujícím kurzu, kde se učí pozice s nohama nahoře.

KDO MÁ ŽIDLI BYDLÍ :-)
cvičení po porodu na židli
bottom of page